На Львівщині відбулася церемонія офіційної передачі автомобілів медичної евакуації

Posted: 27.08.2016 by rmclviv in Новини та події, у регіоні
Позначки:, , , ,

27 серпня на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулася церемонія офіційної передачі українській стороні автомобілів медичної евакуації на базі «Хаммер». Участь в заході взяли командувач Сухопутних військ Збройних сил США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес, В.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук, представники профільних напрямків медичного управління ЗС США в Європі та Збройних Сил України.
Як зазначила пані Уляна Супрун під час евакуації пораненого з поля бою надважливим чинником є час.
– Ми усі знаємо, що для цього в нас, на жаль, не вистачає броньованих евакуаційних медичних машин. Сьогоднішня подія для нас має дуже важливе значення, адже невдовзі наші військові медики, що виконують бойові завдання в межах антитерористичної операції, отримають у своє розпорядження ці чудові автомобілі. Устаткування, що міститься у кожній з них допоможе їм проводити ефективну евакуацію поранених з поля бою з надання широкого спектру медичної допомоги в дорозі до лікувального закладу.
Також співзасновник організації «Захист Патріотів» та подвижник ініціатив Всесвітнього Конгресу Українців Уляна Супрун подякувала американським партнерам за допомогу та зазначила, що вони допомагають також із професійним навчанням особового складу ЗС України з надання медичної допомоги, задля чого діляться своїми досвідом та навчальними програмами. Вона також висловила своє бачення щодо того, як мав би виглядати тренувальний центр у якому ю усі представники силових структур мали можливість отримати базові та поглиблені знання з надання медичної допомоги в бою, під час евакуації та на базі мобільних госпіталів тощо. А ще додала, що Міністерство зацікавлене у співпраці з силовими структурами, адже на їх базі зараз проходить військову службу чимало медичних спеціалістів, які отримали багаті знання у своїх спеціалізаціях в зоні антитерористичної операції: «… їхній досвід знадобиться нам й для лікування цивільних пацієнтів».
У свою чергу генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес акцентував увагу на тому, що ґрунтовні знання військовослужбовців з медичної підготовки є одним із пріоритетних завдань командування. Висловив вдячність за те, що партнери з багатьох країни докладають зусилля для того аби українське військо стало в рази професійнішим.
– Вдячний колегам з Канади, Литви, Польщі, Об’єднаного Королівства та нашим інструкторам, які працюють над тим аби українські військові стали набули професійного росту в галузі медичної допомоги. Мені приємно, що сьогодні ми передаємо ці автомобілі, адже це свідчить про те, що ми налаштовані рішуче і будемо й надалі допомагати українцям.
Також він зазначив, що міжнародні партнери готові й надалі передавати свої знання, вміння та навички з тактичної медицини українському медичному персоналу, який зараз перебуває у дуже складних обставинах, а особливо – у зоні антитерористичної операції.
Головний хірург, начальник регіонального медичного управління ЗС США в Європі бригадний генерал Деніс ЛіМАСТЕР зауважив на тому, що техніка, що її було представлено для огляду є повністю обладнаною усім необхідним для надання медичної допомоги.
– Жодної полички ви не знайдете порожньою – автомобілі повністю укомплектовані необхідним спеціалізованим спорядженням. Хочу також наголосити на тому, що для того аби його вірно використовувати необхідно мати тренований персонал. Тож все з наступного тижня ми розпочинаємо двотижневі навчання, під час яких ми детально розповімо українським військовим призначення кожного приладу, інструменту, препарату, що містяться у середині цих автомобілів. Ці заходи проводимо для того аби українське військо суттєво покращило у якісному та практичному плані свої військові медичні можливості.
Захід відбувся в межах поглиблення військово-політичного діалогу та розвитку співробітництва між Збройними Силами США та України і на цьому етапі було передано п’ять машин, що невдовзі надійдуть на озброєння армійських з’єднань, що беруть участь в антитерористичній операції. Варто зазначити, що до завершення року до Збройних Сил України буде передано ще тридцять подібних автомобілів.
Власне, завдяки підтримці міжнародних партнерів Українське військо отримало суттєву підтримку в царині транспортування поранених й хворих, які потребують негайного лікування, а особливо – з районів ведення бойових дій – на всі наступні етапи медичної евакуації.

Віталій ІВАНОВ,

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s