Литовський культурний десант завітав на Львівщину

Posted: 27.09.2016 by rmclviv in Новини та події, у регіоні

Впродовж семи днів в Україні перебувала делегація збройних сил Литовської Республіки. За цей час іноземні гості провели низку культурно-освітніх заходів та ознайомилися з історією Галицького краю. Як повідомив співорганізатор мистецької акції начальник будинку офіцерів м. Вільнюс Гаудентас Аукштальніс, метою дружнього візиту є налагодження співробітництва між литовськими та українськими культурними спілками, осередками військової культури.
— Зустрічі, перш за все, передбачали знайомство з представниками культурних і соціальних проектів, які опікуються допомогою військовослужбовцям — учасникам антитерористичної операції та членам їхніх родин. Також ми взяли участь у спільних концертних програмах, які відбулися на теренах Львівщини, — розповідає Гаудентас Аукштальніс. — Зокрема, в межах візиту відвідали Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», де провели двогодинний концерт для пацієнтів, які проходять реабілітацію у санаторії. Програма була різноманітною — від відомих оперних арій у виконанні чарівних солісток музичного театру м. Клайпеда — Валерії Бальсіте та Лоретти Рамельєні до жартівливих номерів театру-кабаре «Леополіс» та українських пісень у виконанні Анни Маякової та Тетяни Петришиної, працівників 58 будинку офіцерів (м. Львів). Зал був чудовим та сповнений позитивних емоцій, а фінальну пісню він вітав стоячи бурхливими оплесками, — заначив він.
Гастрольне турне литовських друзів органічно доповнилося відвідуванням та знайомством з курсантами та матеріально-технічною базою Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного.
25 вересня литовсько-українська концертна бригада завітала також й до військовослужбовців, які проходять бойовий вишкіл на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ. І знову, як у попередні дні, свій талант слухачам у «піксельних» одностроях та золоті голоси дарували Валерія та Лоретта, а запальні циганські пісні і танці, що супроводжувалися бурхливими оплесками — шоу-балет «Фіміам» з львівського Будинку офіцерів. Також, для своїх побратимів виконав авторські композиції на військово-патріотичну тематику відомий львів’янин, представник Афганської Сотні, учасник АТО Олександр Рожко.
Делегація з Литовської Республіки зустрілася з представниками обласної ради, відвідала Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла в якому ознайомилась з історією храму та його діяльністю. Наприкінці присутні спільно помолилися та вшанували воїнів, які віддали життя за мир в Україні.
Варто додати, що литовський культурний десант продовжив співпрацю започатковану під час перебування у Вільнюсі представників Збройних Сил України, що відбувся в середині травня поточного року.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s