На Львівщині успішно діє низка амбітних проектів з підтримки членів сімей учасників АТО та представників внутрішньо-переміщених родин

Posted: 17.11.2016 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!, Військово-патріотичне виховання

Днями на запрошення організаторів соціального проекту «Мій тато захищає Україну» діти військовослужбовців – учасників антитерористичної операції із Золочівського району взяли участь у популярній акції «Відпочинь у Львові». Розпочався незабутній відпочинок із відвідування Львівського державного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Екскурсію навчальним закладом провів для гостей заступник начальника ліцею підполковник Анатолій Марченко. Офіцер розповів про історію та вихованців навчального закладу, які беруть участь в антитерористичній операції на сході країни. Оглянувши інфраструктуру: кімнату з навчальною зброєю, капличку, навчальні класи, їдальню – золочівчани подалися на подальші подвиги у місті Лева.
Наступним закладом, до якого вони завітали, став кінотеатр популярної мережі «Кінопалац». Цього разу малечу запросив на перегляд цікавого мультика про «Тролів» 58 будинок офіцерів.
Після перегляду мультика діток запросили ще й до Дитячого парку святкування днів народжень «Дитяча планета» – мегапозитивного розважального закладу, який щоразу щиро погоджується співпрацювати із соціальним проектом для дітей учасників АТО і Героїв Небесної Сотні «Мій тато захищає Україну».
Загалом, на Львівщині впродовж року діє декілька соціальних проектів, що опікуються не лише сім’ями військовослужбовців – учасників АТО, а й представниками внутрішньо-переселених родин. Таких, за інформацією Міністерства соціальної політики, офіційно зареєстровано майже 1,7 млн. і  більше 200 тисяч – це діти.
От, наприклад, нещодавно у Трускавці завершився відпочинково-патріотичний табір «Україна єдина» для дітей з Авдіївки та Станиці Луганської. Цей захід було реалізовано за ініціативи Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та волонтерів «Дрогобиччина SOS допомога армії», священика-капелана з Наварії (Італія) Юрія Іванюти та викладачів й учнів Підбузької малої академії мистецтв.
Для дітей було організовано конкурси, майстер-класи та концерти. Вони пізнавали культурно-історичні особливості Західного краю під час екскурсій Трускавцем, Дрогобичем і Львовом. Чимала увага організаторів заходу приділялась духовному вихованню, адже зрозуміло, що діти потребують посиленої уваги. Так, в групі був хлопчик, який боявся знаходитись в людних місцях, оскільки під час бойових дій він пережив стрес. Тому почувався безпечно лише в родинному колі. Проте, після перших днів табору, сповнених позитивних емоцій, цікавих зустрічей, безпосереднього спілкування, дитина  заспокоїлась і повернулась до душевної рівноваги.
У найближчих планах організаторів табору «Україна єдина» – запросити дітей із зони бойових дій на сході України до Трускавця взимку, щоб в атмосфері давніх традицій вони могли відсвяткувати Різдво Христове та могли принести святкові традиції до свого дому. Підтримати їх разом із творчим колективом на Схід України вирушать волонтери.
Спілкуючись з дітьми, які вперше приїжджають зі східної України, можна часто почути твердження, що родичі не хотіли їх відпускати, тому що боялись за їх безпеку. Проте, переважна більшість дітей, які вже побували на подібних заходах, хочуть відвідати їх знову, а їх родичі абсолютно адекватно сприймають їх прохання поїхати на канікули до Львова, Тернополя чи Трускавця. Така практика в майбутньому приноситиме тільки позитивні наслідки, адже майбутньому поколінню українців їх Батьківщина не здаватиметься такою різною, або взагалі зникнуть такі поняття як Схід та Захід, а буде тільки – одна, єдина Україна.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s