У Львові, в 58 будинку офіцерів, відбувся науково-практичний семінар для вчителів предмета «Захист Вітчизни» сорока загальноосвітніх навчальних закладів міста на тему: «Актуальні аспекти інформування допризовної молоді про професії військовослужбовців». Перед присутніми з тематичними доповідями виступили виконуючий обов’язки начальника навчального відділу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковник Валентин Зіркевич, спеціалісти відділень комплектування районних (міських) військових комісаріатів старший лейтенант Марія Бренько та працівник ЗСУ Руслана Прудіус, представники Національної гвардії України.
Під час проведення семінару були висвітлені та обговорювалися питання реформування Збройних Сил України на сучасному етапі, завдання військової освіти, аспекти популяризації серед молоді можливостей навчання у вищих військових навчальних закладах, особливості проходження військової служби за контрактом та служби у резерві громадянами.
Зокрема, полковник Валентин Зіркевич розповів про умови вступу до провідного навчального закладу Сухопутних військ ЗС України та про особливості й інфраструктуру, що створена впродовж останніх років для якісної підготовки офіцерських та сержантських кадрів для Українського війська.
Старший лейтенант Марія Бренько та працівник ЗСУ Руслана Прудіус в межах своїх виступів відповіли на запитання щодо прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу. Окрім того, акцентували увагу присутніх на основних умовах з відбору та прийняття на військову службу за контрактом.
З новими надходженнями науково-популярної та спеціалізованої літератури щодо вище зазначених питань ознайомила присутніх завідувач бібліотеки 58 будинку офіцерів Віра Керечан.
На завершення методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни» методист навчально-методичного центру освіти міста Львова Борис Шарун анонсував методичні рекомендації з проведення інформаційної роботи щодо престижності військової служби у ЗСУ та служби за контрактом. Окреслив напрямки профорієнтаційної роботи з школярами під час предмета «Захист Вітчизни» та в позакласній роботі.
Також презентував унікальну навчальну програму гуртка військово-патріотичного та спортивного спрямування «Патріот».
– Важливим є те, що до її створення долучилися, власне, профільні вчителі – Ігор Дзюба, Роман Зварич, Сергій Кокідько, Роман Лозинський. Працювали ми над нею майже рік і нещодавно отримали схвалення на впровадження у навчальний процес.
За словами Бориса Шаруна метою програми «Патріот» є розвиток у молоді патріотичної свідомості, готовності до самореалізації в основних сферах життя суспільства, в тому числі – його захисту; залучення її до участі у військово-патріотичній роботі навчального закладу; сприяння виробленню в гуртківців патріотичних почуттів, формування в гуртківців позитивного ставлення до військового обов’язку та розвитку бажання служити в лавах Збройних сил України.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s