З початком російської агресії проти нашої держави канадієць із українським корінням 51-річний Джон Ющенко подолав десять тисяч кілометрів, аби дістатися Львова та допомогти українській армії. Досвідчений механік запропонував свої знання та навички командуванню аеромобільної бригади та долучився до ремонту військової техніки.
Свій вчинок він тоді пояснив досить просто та без зайвого пафосу: «…Я стільки новин бачив… Не міг всидіти вдома, плакати. Я можу щось робити. Я механік удома, і всю цю техніку більш-менш розумію. І от подумав: чому ж не зможу купити білет і летіти, щоб допомогти?»
Наступні дві відпустки він провів не в родинному колі, а в боксі військової частини та допоміг поставити на колеса чимало одиниць військової техніки.
У червні цього року набув чинності Указ Президента України № 248, згідно з яким було визначено порядок проходження іноземцями військової служби в Збройних Силах України. Ці зміни у вітчизняному законодавстві відкрили двері для тих патріотів з-за кордону, які хотіли б допомогти своїй історичній батьківщині в боротьбі з ворогом, однак не мали на це достатніх правових підстав.
Джон одним із перших дізнався про нововведення, тож, порадившись з родиною та попрощавшись із рідними у Су-Сент-Марі, що в провінції Онтаріо, поїхав туди, де з 2014 року було його серце, — до зраненої ворогами України.
Вже понад два місяці Джон Ющенко є військовослужбовцем 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.
Контракт уклав до завершення особливого періоду.

Ігор БОРОЗДЮК.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s