У Львові у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону за весь час російської агресії проліковано більше 2700 бійців АТО

Posted: 24.12.2016 by rmclviv in у військових медиків
Позначки:, , , ,

Результати лікування учасників Антитерористичної операції у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону у 2016 році цілком задовільні, адже військовим лікарям вдалося повернути у стрій 96 відсотків військовослужбовців. У минулому році ця цифра склала 94 відсотки. На цьому наголосив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда під час підсумкового брифінгу для представників центральних та регіональних засобів масової інформації.
Також він ознайомив журналістів із загальною ситуацією щодо функціонування військового медичного закладу. Зокрема, начальник Центру розповів про те, що у цьому році в Центрі добрі результати у питаннях медичного постачання. Закупівля розхідних матеріалів та медикаментів вийшла на сталу суму і значно перевищує 20 мільйонів гривень, що дозволяє у повному об’ємі підтримувати нормальний лікувально-діагностичний процес.
— Щодо нового медичного обладнання, то останнім нашим надбанням став відеоендоскопічний центр, подарований японською стороною, — зазначив полковник медичної служби Іван Гайда. — Він дуже суттєво розширить наші діагностичні та лікувальні можливості у плані ендоскопічної хірургії, у тому числі й для лікування наших воїнів — учасників АТО.
Крім того, начальник Центру розповів про удосконалення матеріально-технічної бази та покращення умов для лікування пацієнтів. У Центрі тривають роботи, пов’язані із ремонтом та реконструкцією через заміну обладнання. Так упродовж 2016 року завдяки сприянню Міністерства оборони України та ГоловКЕУ вдалося замінити 2 ліфти у хірургічному комплексі: госпітальтний — вантажопідйомністю до 500 кг і вантажний — до 1000 кг.
— Вдалося нам також зрушити з місця питання реставрації даху над рентгенологічним корпусом, — розповів начальник Центру. — Було дуже складно, адже ця будівля має цілу історію. У цьому році їй виповнилося 320 років з моменту зведення. Наразі кошти виділені і тривають реставраційні роботи.
Серед цьогорічних досягнень ВМКЦ ЗР — відкриття клініки психіатрії. Сьогодні це сучасний лікувальний підрозділ Центру, де у нормальних умовах мають можливість отримувати належне лікування пацієнти і у першу чергу хлопці, які доставляються із зони АТО і потребують допомоги з подолання наслідків бойових травм психічного та психологічного характеру.
Також у військовій медичній установі продовжується нарощування зусиль щодо розвитку відділення реабілітації та відновлювального лікування клініки нейрохірургії та неврології. Завдяки трастовим фондам НАТО це відділення отримало суттєву допомогу у вигляді спеціалізованого обладнання та апаратури.
Серед проблемних питань начальник Центру полковник медичної служби Іван Гайда виділив те, що не зважаючи на численні надходження до установи різноманітного сучасного медичного обладнання, значна частина устаткування все ж потребує заміни на більш сучасне та прогресивне.
У свою чергу головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан та головний терапевт Західного регіону полковник медичної служби Юрій Якубенко розповіли про свою роботу та військових медиків у зоні проведення Антитерористичної операції, зокрема 66 мобільного госпіталю ВМКЦ ЗР та відповіли на запитання представників мас-медіа.
На завершення брифінгу начальник Центру подякував журналістам за плідну співпрацю у 2016 році, за об’єктивне висвітлення діяльності військової медицини Галичини, нагальних проблем і допомогу в плані донесення до суспільства потреб військових лікарів.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s