… Живе спілкування є рушійною силою у подоланні нав’язаних стереотипів

Posted: 28.12.2016 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, ,

Впродовж тижня у Львові гостювали майже півсотні учнів 7-11 класів Соледарської загальноосвітньої школи I-III ступенів №13 з поглибленим вивченням англійської мови. За цей час діти з прифронтового міста за підтримки спеціалістів 58 будинку офіцерів ознайомилися з найцікавішими туристичними та історичними об’єктами центральної частини міста. Оглянули середньовічні фортифікації та оцінили красу та велич Львова з оглядового майданчика Високого замку, що розташований на висоті понад 400 метрів, поспілкувалися з однолітками під час спільних заходів.
Як розповів спеціаліст сектору національного виховання та охорони дитинства Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Михайло Гордон програму перебування делегації було укладено з врахуванням вікових зацікавлень та тематики шкільної програми.
–    Це візит готувався спільними зусиллями освітян та офіцерів Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України, які беруть та брали участь в роботі української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на сході України. Власне, за активної участі прес-офіцера цього Центру полковника Тараса Греня нещодавно наші школярі з середньої школи №49 написали своїм ровесникам та передали на Схід десятки листів й малюнків із Різдвяними та Новорічними побажаннями, словами підтримки та запрошенням у гості. Минуло не так багато часу і друзі по листуванню зустрілися у неформальній обстановці. Це дуже чудовий приклад, що вартий наслідування.
Окрім того, учні зустрілися з вихованцями школи-гімназії з поглибленим вивченням німецької мови імені Василя Симоненка. В межах презентації навчального закладу вони дізналися про діяльність українського поета і журналіста Василя Симоненка: його складний життєвий шлях, творчість. В межах просвітницьких заходів школярі також відвідали музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», що розташований в приміщенні тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької,   зазначив він.
Впродовж свого перебування гості з Донбасу відвідали і Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де ознайомилися з історією навчального закладу, системою навчання військовослужбовців Збройних Сил України, оглянули деякі об’єкти навчально-матеріальної бази Академії.
Як зазначив керівник групи школярів заступник директора загальноосвітньої школи №13 з навчально-виховної роботи Олександр Пойда такі зустрічі вкрай необхідні для молодого покоління українців.
–    На жаль, ми живемо в полоні міфів і саме такі поїздки та зустрічі дають можливість розуміння того, що інколи все не так, як показують по телебаченню, або йдеться у вигадках. Завдяки підтримці військових, небайдужих громадян, які проживають в обох містах ми отримали можливість приїхати до вас і на власні очі побачити усе так, як воно виглядає насправді. Живе спілкування є рушійною силою у подоланні нав’язаних стереотипів. Приязність в стосунках будується з дрібничок, приміром, зайшли ми нашою групою до одного  із закладів швидкого харчування і наші школярі, природно, зробили замовлення. У подальшій розмові з працівниками вони розповіли про те звідки та навіщо приїхали. І от, уявляєте, нам – викладачам – кожному принести по замовленню. Кажемо – не замовляли, а вони нам у відповідь – це подарунок для супроводжуючих осіб. Здавалося б дріб’язок, але відчувається підтримка й повага.
Варто зазначити, що до організації та прийому гостей долучилися колектив компанії-розробника програмного забезпечення SoftServe (Роман Мулик), доброчинці Олег Шуневич, Роман Походжай, Андрій Завінський, волонтер Ірина Дзьоба, отець Андрій Хомишин з Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла та чимало інших небайдужих представників громади.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s