Напередодні Різдвяних свят до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», що на Львівщині, завітали на відпочинок 10 хлопчаків, які навчаються на Донеччині у Бахмутській школі-інтернаті №1. Колектив Центру влаштував для дітей справжню святкову програму відпочинку, яка рясніла розважальними та культурно-мистецькими заходами.
– Напередодні Новорічних та Різдвяних свят за дорученням Міністра оброни України генерала армії України Степана Полторака ми отримали завдання зустріти дітей з Донбасу і забезпечити їх відпочинок у Центрі, – розповів начальник Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» полковник Василь Вовчанський. – Досі постійними відвідувачами нашого закладу були військовослужбовці, учасники АТО, ветерани та члени їх сімей. Тому довелося усім колективом думати, як зустріти дітей, що їм запропонувати, як розважити, щоб за п’ять днів перебування здивувати їх атмосферою Західної України. І нам це вдалося, — зазначив він.
Запропонована програма дуже сподобалася гостям з Донбасу. Поряд із санаторно-курортним розпорядком хлопці мали цікаву культурно-розважальну програму. Зокрема, вони відвідали Музей історії Трускавця, дізналися, звідки взялася вода «Нафтуся», побували у Художньому музеї Михайла Біласа, Дрогобицькому драматичному театрі. Покаталися з гірки у гірсько-лижному комплексі Буковиця, який розташований у Східних Бескидах карпатських лісів поблизу міста Борислава. Також відвідали розважальне шоу у Трускавецькому дельфінарії «Оскар». До речі, керівництво розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» плідно співпрацює із Центром «Трускавецький» і всіляко допомагає у реабілітації воїнів — учасників АТО. Не став виключенням і приїзд юних гостей з Бахмута – дітлахів запросили відвідати виставу за участю дельфінів-афалін.
Вікторія Шуміловська, яка супроводжує хлопців з Донбасу, розповіла, що більшість з них — вихідці з проблемних сімей, де склалися складні умови: у когось не має батька, у когось батьки не можуть повною мірою забезпечити потреби підлітків тощо.
— У Трускавці хлопцям сподобалося, — зауважила Вікторія. — Вони здійснили справжню подорож. Тут їм відкривається нова Україна, яку вони ще на бачили. Хлопцям все цікаво, вони спілкуються і не замикаються у собі, у своїх проблемах. Вони відчувають гостинність місцевих людей, які все роблять, аби дітлахи почувалися комфортно, були нагодовані, відчували свою потрібність у суспільстві, адже їм дуже потрібна людська увага. Гадаю, ці Новорічні та Різдвяні свята запам’ятаються їм на все життя, адже стільки позитивних вражень вони ще не отримували.
Вона розповіла, що перед поїздкою у Трускавець вихованці Бахмутської школи-інтернату здійснили подорож до Києва на два дні. Там теж було дуже весело. Хлопці відвідали з екскурсією Міністерство оборони України, поспілкувалися із Міністром оборони України генералом армії України Степаном Полтораком, який запропонував їм відвідати Трускавець, а також покаталися на роликах та картингу. А все це стало можливим завдяки відомому волонтеру Іллі Лисенку, якого на Донбасі прозвали Хоттабичем. Він багато спілкується із дітьми зі школи-інтернату та всіляко допомагає їм. Саме він запросив їх відвідати столицю України на свято Святого Миколая та облаштував їм поїздку. А там до волонтерської допомоги дітям Донбасу долучилися вже й небайдужі військовослужбовці та працівники Збройних Сил України.
Крім розваг та відпочинку у військовому санаторії хлопці з Бахмута пройшли медичне обстеження. Зі слів полковника Василя Вовчанського, їм зробили УЗІ, санацію та лікування зубів у стоматолога, а у перукарні привели до ладу їхні зачіски.
— Мені тут дуже сподобалося, — розповів Максим, вихованець Бахмутської школи-інтернату. — Канікули чудові. Запам’яталося кафе «Майстерня шоколаду», картини в музеї Михайла Біласа та багато іншого. Хотілося б ще раз сюди приїхати.
Апогеєм перебування юних гостей з Донбасу у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» став Свят Вечір, який відбувся із дотриманням місцевих українських традицій. Колектив Центру, спілкуючись із цими дітьми, вирішив, що їм потрібно зробити подарунок, який би відповідав українській національній культурі. Вибір зупинився на національних вишитих сорочках. Звісно, хлопці такого не очікували і були дуже задоволені і вдячні, адже вони тепер володіють справжніми вишиванками, які нагадуватимуть їм про Трускавець та гостинних людей Львівщини.
— Ми побачили в їхніх очах тепло, іскру і бажання до спілкування, вони були зацікавлені, вони раді що приїхали у наш край, — зазначив начальник Центру полковник Василь Вовчанський. — Це дуже хороші діти, які хочуть спілкуватися, які запитують про все, що їх цікавить. Вони ще молоді, але вже порівнюють як ставляться до всього в них на Донбасі і тут, на Західній Україні. Тому таких спілкувань має бути більше. Гадаю, що хлопці будуть пам’ятати цю подорож до Трускавця та наші національні традиції.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s