Представники Північноатлантичного альянсу ознайомилися з аспектами перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України та інших збройних формувань на теренах Західного регіону

Posted: 02.03.2017 by rmclviv in Новини та події

Впродовж двох днів, 28 лютого та 1 березня цього року, робоча група представників НАТО ознайомилася з аспектами перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України та інших збройних формувань на цивільні спеціальності в Західному регіоні країни. З цією метою делегація в складі представника управління з політичних питань та політики безпеки штаб-квартири НАТО (м.Брюссель, Бельгія), офіцера з питань бюджету, а також менеджера програми «Трастовий фонд зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну» Емануеля Хутцінгера, менеджера Програми «НАТО-Україна» Крістофера Штаудта та виконавчого керівника цього проекту Олександри Огороднікової відвідала районні центри Броди, Дрогобич, Стрий та Яворів.
Візит відбувся в межах діяльності громадської організації ««Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку», що з липня 1997 року проводить курси для військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур з перенавчання на цивільні спеціальності.
Зокрема, в приміщенні Бродівської районної державної адміністрації міжнародні партнери взяли участь в урочистостях з нагоди випуску групи слухачів 350-годинного курсу «Менеджмент безпеки бізнесу».
Як зазначив у своєму виступі директор Центру перепідготовки Андрій Рой це вже шостий випуск військовослужбовців гарнізону, які плануються на звільнення в запас з військової служби, або перебувають в запасі або у відставці.
– Здається, ніби вчора ми відкривали навчання, а сьогодні вже час прощатися з випускниками. Знаю, що час, який ви приділили отриманню нових знань, не пройшов для вас марно. Про це красномовно свідчать результати випускних іспитів. На сьогоднішній день, за підтримки Північноатлантичного альянсу, готуємо військовослужбовців за спеціальностями, що актуальні на ринку праці нашого регіону в межах курсів «Менеджмент малого бізнесу», «Менеджер готельного та туристичного бізнесу», «Управління персоналом» та, звісно ж, «Менеджмент безпеки бізнесу». Завершено 18 мовних курсів, під час яких 214 слухачів поновили та підвищили свої знання з німецької та англійської мов.
Навчання, окрім столиці Галичини, вже не один рік успішно відбуваються і у суміжних обласних та районних центрах. Зокрема, створено дієву систему на базі навчально-освітніх закладів міст Броди, Володимир-Волинський, Дрогобич, Золочів, Червоноград, Луцьк, Мукачеве, Рівне, Самбір, Стрий, Ужгород, Чернівці, Червоноград та Яворів.
Після напутніх слів Емануель Хутцінгер, голова Бродівської районної ради Євген Швед, заступник директора з безпеки та ділової інформації Львівського інституту МАУП Андрій Гулій, військовий комісар Бродівського об’єднаного районного військового комісаріату підполковник Андрій Дубовой вручили випускникам свідоцтва державного зразка, міжнародні сертифікати та посвідчення Державної служби охорони.
Наступного дня делегація міжнародних партнерів взяла участь у відкритті курсу «Менеджмент малого бізнесу» в Дрогобичі та Стрию провели робочі зустрічі з представниками державної влади та навчальних закладів. Зокрема, в Дрогобичі гість з Брюсселю та організатори курсів зустрілися з ректором Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професором Надією Скотною, директором Центру перепідготовки та післядипломної освіти доцентом Світланою Гірняк і доцентом Петром Фещенком та обговорили питання подальшої співпраці.
Насичений на події день завершився для учасників освітніх заходів в місті Яворів урочистостями з нагоди випуску 25 випускників курсу «Менеджмент безпеки бізнесу».
Як розповів Емануель Хутцінгер в Україні він вже не вперше, однак в Західному регіоні йому бувати ще не доводилося.
– Цей візит дозволить мені скласти повне враження про те, як діє наша програма в різних куточках вашої держави – які навчальні заклади задіяні в навчальному процесі, на якому рівні відбувається комунікація організаторів курсів з представниками держави на місцях, як організовано навчання тощо. Для нас це вкрай важливо, адже фінансування відбувається з бюджету, що формується за рахунок спільних внесків країн – учасниць нашої міжнародної міжурядової організації.
Вперше навчання за програмою з соціальної адаптації військовослужбовців відбулося в 1999 році, тоді знання з англійської мови поновили 14 військовослужбовців з Київського гарнізону. На сьогоднішній день цифра складає вже близько 8750 військовослужбовців зі Збройних Сил та інших силових структур. Результати демонструють, що практичне співробітництво між НАТО та Україною є сталим та перспективним.
Також він розповів про те, що в Програмі було проведено зміни, які дозволили приймати на навчання військовослужбовців, які, з тих чи інших мотивів, колись звільнилися зі служби, потім були призвані під час хвиль мобілізації для виконань завдань за призначенням в межах антитерористичної операції на сході країни і після того були демобілізовані.
– Важливо аби їхніх безперервний термін військової служби складав 10 років, додав він. – У вересні 2014 року на саміті в містечку Ньюпорт (регіон Уельс, Велика Британія) було прийнято рішення посилити підтримку України, власне, через відкриття кількох трастових фондів. Таким чином було відкрито і трастовий фонд менеджером якого я є. Власне його метою визначено підтримку сектору оборони України в розвитку та втіленні сталого, ефективного та інтегрованого підходу до переходу військової кар’єри на цивільну.
Слід додати, що в межах діяльності цього фонду вже проведено більше сотні семінарів з психологічної реабілітації для демобілізованих учасників АТО, що відбулися в 65 містах України і охопили близько п’яти тисяч захисників України.

Довідка. З початку діяльності громадської організації ««Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку» за фінансування міжнародних партнерів було проведено перепідготовку близько чотирьох тисяч військовослужбовців, з них – більше двох тисяч працевлаштувалися.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s