Відомий польський письменник писатиме книгу про оборонців Луганщини – військових із Західної України

Posted: 13.04.2017 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , ,

Відомий польський поет, письменник і журналіст Войцех Пестка відвідав місцеву польську громаду та дітей у зоні проведення Антитерористичної операції. Митець приїхав на Луганщину за підтримки вартових неба АТО.

Зокрема, під час робочих зустрічей польському письменнику порозумітися з мешканцями Луганської області допомагає заступник командира однієї з військових частин ПвК «Захід», військовий з Рівного, полковник Олександр Зайчук. Громада Старобільщини підготувала незвичайну програму для Войцеха Пестки. Одна із загальноосвітніх шкіл запросила гостя до огляду своїх музейних кімнат. А поки поляк насолоджувався експонатами, діти репетирували. З музею Войцех потрапив на концерт дитячої творчості. Маленькі артисти вручили гостю коровай з сіллю, як символ української гостинності. Вихованці школи співали, танцювали та…декламували вірші Войцеха Пестки в оригіналі. Польський поет ненажарт розчулився і, не стримуючи емоцій, сердечно подякував усім, хто готував такий щирий прийом. А після того, як гість пригостив найменших школярів цукерками, усі разом сфотографувалися на згадку.

– Войцех – це великий друг українського народу в Польщі, він представник журналістики і творчої інтелігенції. Його голос звучить голосніше, за десятки сотень голосів прихильників Росії і водночас українофобів в Польщі. Я давно знайомий з ним, захоплююсь його творчістю. Познайомив з нею і місцевих школярів, – розповів полковник Олександр Зайчук.

Візит на Луганщину – це не просто візит ввічливості і дружби. Я тут був у розпал подій в середині 2014 року. І тепер порівнюю життя людей, бачу зміни. Це все я хочу покласти в основу моєї книги про війну Росії проти України, про її гібридні прояви та неабияку перемогу українського народу за своїх громадян на українському Донбасі. Я хочу через мистецтво показати польському народові якою спустошливою є війна і навчити їх любити та шанувати українця-сусіда, – підсумував Войцех Пестка.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s