У Львові обговорили актуальні питання викладання у школах міста предмета «Захист Вітчизни» у 2017-2018 навчальних роках

Posted: 07.09.2017 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, ,

У Львові, в 58 Будинку офіцерів, у межах інструктивно-методичної наради з вчителями предмета «Захист Вітчизни» відбулося обговорення актуальних питань покращення допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді. Своїми думками з вищевказаних питань поділилися з присутніми представниками загальноосвітніх навчальних закладів міста військовослужбовці – учасники Антитерористичної операції, представники обласного військового комісаріату та громадських організацій.

Зокрема, військовий журналіст газети Міністерства оборони України «Народна армія» полковник Володимир Скоростецький розповів присутнім про роботу представників військових і цивільних засобів масової інформації в районі проведення АТО та методи інформаційного впливу, які застосовує противник для формування негативного ставлення світової спільноти до ініціатив Української держави щодо відновлення територіальної цілісності та безумовного виведення зі східного регіону російсько-окупаційних військ та бандформувань ОРДЛО.
– З року в рік ми говоримо під час наших зустрічей про те, що для інформаційного супроводження вашого предмета варто використовувати офіційні джерела оборонного відомства. Твердо знаю про те, що трудові колективи офіційного сайту, журналів, газети та теле- радіостудії випускають якісні продукти, що наповненні правдивим та цікавим контентом. А тепер моє запитання – які ресурси нашого відомства ви знаєте та використовуєте в роботі, – з такими словами звернувся до присутніх полковник Володимир Скоростецький.
Варто зазначити, що офіцер отримав майже вичерпну відповідь, сформовано ледь не усіма учасниками наради. Під час подальшого конструктивного діалогу він також розповів про роль соціальних мереж у виховному процесі та ставлення до «військових експертів», які заполонили ефіри вітчизняних теле- радіокомпаній.
– Хочу акцентувати увагу на тому, що не усі, хто пише та висловлює свої думки щодо силової компоненти нашої держави є фахівцями у військовій справі. Їхні думки є суб’єктивними, а почасти не витримують жодної критики, однак вони постійно нагнітають ситуацію навколо наших Збройних Сил. Саме тому закликаю використовувати не комерційні ресурси, а виключно офіційні компетентні джерела. Солдат майбутнього має бути високотехнологічним, як у плані підготовки, так і в контексті інтелектуального розвитку. Він повинен уміти використовувати свій мозок для аналізу ситуації, а тому маєте вчити своїх учнів відрізняти брехню від правди, адже війни зараз ведуться не лише на видимому полі бою, а й в інформаційній сфері, – зазначив він.
У свою чергу заступник військового комісара Львівського обласного військового комісаріату полковник Анатолій Божкевич та офіцер відділу комплектування та призову молодший лейтенант Марія Левко взяли участь в обговорені питань співпраці під час підготовки молоді до військової служби.
Зокрема, чимало часу було присвячено обговоренню положень Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», а саме – аспектів приписки до призовних дільниць; дотримання правил військового обліку; підготовки громадян до військової служби; умов прийняття та призову на військову службу; проходження за призовом або добровільно військової служби; виконання військового обов’язку в запасі.
На завершення методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни» завідувач бібліотеки 58 Будинку офіцерів Віра Керечан ознайомила учасників з новими надходженнями науково-популярної та спеціалізованої літератури, що тематично об’єдналися під назвою «Книги, народжені війною».
Серед них слід відзначити роботу авторського колективу з Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного під назвою «Психологія бою: діяльність командира підрозділу щодо підтримання морально-психологічного стану особового складу в ході бойових дій». Власне, у цьому посібнику акумульовано сучасні підходи до розуміння психологічних особливостей сучасних бойових дій та їх вплив на бойову діяльність військовослужбовців.
Підсумовуючи захід методист навчально-методичного центру освіти міста Львова Борис Шарун подякував гостям за цікаві виступи та анонсував наступні заходи профорієнтаційної роботи з школярами під час вивчення ними предмета у 2017-2018 навчальних роках.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s