… Не можна вважати себе подарунком долі для своєї родини

Posted: 06.05.2019 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!, Новини та події, у військових медиків

Автори книг на воєнну тематику, які цими днями зібралися у Львові під егідою Першого всеукраїнського форуму військових письменників презентували свої роботи колективу та пацієнтам Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. У відділені відновлювального лікування заступник Міністра у справах ветеранів України – учасник Антитерористичної операції Олександр Терещенко презентував книгу «Життя після 16:30», Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов розповіли про роботу над сценарієм до фільму «Позивний Бандерас» та ідею створення однойменної книги, а гостя з Переяслав-Хмельницького, авторка збірки «Простір прихованого. Нотатки з військового шпиталю» Римма Товкайло поділилася з присутніми власною історію шляху до письменництва.
– Вcе розпочалося у Циблівському військовому шпиталі, коли заповзялася облаштовувати літературну зустріч бійців, які перебували на лікуванні з військовим перекладачем, автором роману про події 1984-1987 років в Ефіопії під час війни за незалежність Еритреї «Дорога на Асмару» Сергієм Сингаївським. Аби підготувати аудиторію роздала усім охочим зо два десятки примірники. За декілька днів, під враженням від прочитаного вони почали розповідати мені власні історії з АТО. Потім прийшло розуміння, що їхні розповіді варто записати для того аби їх змогли прочитати більше людей. Моя збірка не про війну з російськими окупантами, а про ті важливі морально-етичні проблеми які ми – українці – мусимо зараз вирішувати в контексті викликів, що постали перед нами на тлі збройної агресії сусідньої країни. Бійці розповідали про себе, про свою службу в армії, про війну, зокрема й таке, про що до того нікому не розповідали, не вважаючи ці речі важливими, не здогадуючись, що їхні вчинки, їхні спостереження над життям можуть бути цікавими, а досвід – цінним. Кожна записана розповідь важлива і дорога мені своєю безпосередністю, щирістю.
Натомість Олександр Терещенко, який в жовтні 2014 року під час оборони Донецького аеропорту був важкопоранений, розповів учасникам літературної зустрічі про те, як обирав назву своєї книги.
– 16:30 – це час мого поранення, записаний на джгутах нашим «доком», рубіж мого житті «до» і «після». Того дня противник підійшов дуже близько до нас і почав атакувати. Ми намагались давати відсіч, кидали гранати. У якийсь момент я побачив поруч зі своїми ногами гранату зі вже зірваним кільцем. Інакшого варіанту, як спробувати відкинути її, бо поряд були інші хлопці, просто не було. Я підняв її. Буквально кількох секунд не вистачило і вона розірвалась у мене в руках…
У певну мить спілкування АТОвця з АТОвцями переросла у мотиваційний тренінг. Олександр розповів про перші кроки після лікування, проте, звідки брати силу на нові звершення.
– Воно якось само собою вийшло, я почав писати епізоди з мого життя та виставляти їх у соціальній мережі ФБ. Першою якраз була розповідь про моє поранення – я все чітко пам’ятав: кожну секунду-хвилину. Потім були й інші. Людям сподобалося. Дуже важливим є те, що книгу писав не для того аби викликати жалість до інваліда, а з тим, щоб читачі зрозуміли, що я живу повноцінним життям. В жодному випадку не потрібно себе жаліти і не дозволяти це робити іншим. Не можна вважати себе подарунком долі для своєї родини: я вцілів, носіть мене на руках, стійте біля мене. Це хибний шлях, що веде до депресивних станів. І руки від цього не виростають. Всі сили, мотивацію до дій необхідно знаходити в собі – лише це може дати сили до життя. Скажу так – моє життя після поранення набуло змістовності більше, аніж до нього.
Зустріч у відділені відновлювального лікування завершилася неформальним спілкуванням, а у місцевій бібліотечці суттєво збільшився книжковий фонд.
Крім вище вказаних учасників Першого всеукраїнського форуму військових письменників з пацієнтами Військово-медичного клінічного центру Західного регіону спілкувалися авторка збірки «Дівчата зрізають коси» Євгенія Подобна, авторка книги «Повернутися з війни» Наталія Нагорна.

Віталій ІВАНОВ.

 

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s