Військовослужбовці Львівського гарнізону взяли участь у заходах вшанування полеглих у Другій світовій війні

Posted: 08.05.2019 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , , ,

Сьогодні, 8 травня, у Львові пройшли заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення за жертвами Другої світової війни, у яких взяли участь Народний депутат України Оксана Юринець, керівництво області та міста, військовослужбовці Львівського гарнізону, представники львівського студентства та громадськість.
Заходи розпочалися біля Пам’ятного хреста на місці одного з найбільших у Європі колишнього концентраційного табору «Шталаг – 328», де під час фашистської окупації Львова на Цитаделі був табір для військовополонених. У ньому утримувалося 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів. Тут від голоду і катувань загинуло близько 140 тисяч осіб. Кожен четвертий з них був українцем. А у 1943 році у концтаборі розстріляли італійських солдатів, які відмовились воювати на стороні вермахту.
Присутні провели спільну екуменічну панахиду та громадське віче, а військовослужбовці виконали салют зі стрілецької збої.
До Пам’ятного хреста львів’яни поклали квіти, запалили лампадки і вшанували полеглих у Другій світовій війні із думкою про те, що сьогодні ми не повинні допустити повторення трагічних сторінок минулого.
Більшість учасників на одяг прикріпили квітку маку — символ вияву нашої поваги до тих хто зупинив нацизм.
На завершення цього заходу відбулась символічна акція «Країна пам’яті»: кожен з присутніх мав можливість прив’язати символічну квітку маку до зображеної території України на маскувальній сітці у знак пошани та пам’яті за жертвами всіх воєн.
Довідково. На початку липня 1941 року німецьке військове командування на території колишньої фортеці Цитадель у Львові організувало табір для розміщення військовополонених Червоної Армії «Шталаг – 328». Височина, де розташовувався табір, була огороджена колючим дротом в чотири ряди. Поміж цими рядами розміщувалися вартові приміщення. На території табору знаходилися трьохповерхова будівля, в якій утримувалися військовополонені, табірна кухня, чотири вежі-каземати, плац, на якому здійснювали щоденні табірні шикування військовополонених та інші допоміжні споруди. Всі будівлі всередині табору були огороджені колючим дротом у два ряди. Охоронявся табір спеціальним вартовим полком №328. З 1942 по 1944 до росіян, українців та євреїв з числа Радянської армії додалися військовополонені громадяни Франції, згодом після капітуляції Італії – інтерновані італійські солдати і офіцери.
Встановлений внутрішній табірний режим був цілеспрямований на фізичне знищення військовополонених. Так, харчовий раціон складався: сніданок — 2 склянки чорної кави і 100 г хліба з домішками тирси; обід — порція зупи з овочевих відходів; вечеря — кип’ячена вода та 50 г хліба з домішками тирси. Незважаючи на фізичну немічність та сильну виснаженість військовополонених, німецьке військове командування примушувало їх працювати, а тих, хто не міг виконувати встановлені норми, піддавали тілесним покаранням. Також командування табору проводило розстріли ув’язнених на території всього табору у спеціально відведених місцях, які посилено охоронялися табірною поліцією. У них спалювали тіла вбитих. Крім того військовополонених також вивозили в закритих автомобілях у прилеглий до Львова ліс, де знищували.

Вадим БАКАЙ.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s