На рідну землю повернулися миротворці зі складу українського національного контингенту операції з підтримання миру в Косово Республіка Сербія

Posted: 20.06.2019 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , , , , ,

У місті Самборі, що на Львівщині, на центральній площі біля міської Ратуші урочисто зустріли 40 військовослужбовців Збройних Сил України, які упродовж півроку виконували завдання з підтримання миру у Косово Республіка Сербія. Привітати миротворців з поверненням зібралися рідні, друзі, побратими, представники місцевої влади та самбірська громада.
Переважна більшість особового складу миротворчого підрозділу представники 703-го окремого Вінницького полку оперативного забезпечення, який дислокується у Самборі, решта — військовослужбовці з інших бойових частин Збройних Сил України. Це сапери, водії, інженери, кінологи та інші фахівці оперативного забезпечення.
Слід відзначити, що кандидати до українського контингенту пройшли жорсткий відбір. Основними умовами до них висувалися професіоналізм та бойовий досвід участі в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на сході України, адже їм держава доручала представляти Україну перед міжнародною спільнотою. І вони із гідністю справилися із покладеними завданнями у складі міжнародних сил KFOR на Балканах і зміцнили авторитет нашої країни.
— Серед основних завдань у нашого підрозділу були заходи з підтримання миру та безпеки, забезпечення вільного пересування міжнародних сил KFOR у Косово, інженерна розвідка місцевості та її розмінування, відновлення зруйнованої війною інфраструктури, — зазначив командир українського національного контингенту у Косово майор Сергій Ковальчук. — Зокрема, українські військовослужбовці брали участь у заходах сил KFOR з демонстрації сили, іншими словами — ми демонстрували присутність міжнародних сил у Косово, що заспокоювало місцеві гарячі голови. Хоча окремі вогнища протистояння ворогуючих сторін траплялися. Тоді нас залучали для проведення спеціальних поліцейських операцій.
Також він розповів, що загалом до українців там ставлення доброзичливе. Сербська мова здебільшого зрозуміла, а з албанцями доводилося спілкуватися англійською. Офіцер зауважив, що якихось непорозумінь ніколи не виникало.
— Щодо розмінування, то у Косово ще є багато замінованих місць, що становлять небезпеку для мирного населення, — сказав майор Сергій Ковальчук. — В основному це гірські місцевості. Наші сапери проводили там розвідку, виявляли вибухонебезпечні предмети, позначали їх, а безпосереднє знешкодження вже проводили наші колеги з австрійського контингенту.
Після урочистої зустрічі воїнів-миротворців нагородили відзнаками та грамотами за участь у миротворчій місії. А найтеплішими та найбажанішими для них стали обійми рідних та близьких, яких вони не бачили цілих півроку.
Наша довідка.
Український національний контингент перебуває у Косово у складі міжнародних сил з підтримки миру у Косові під патронатом НАТО–KFOR.
Війна у Косово розпочалася в лютому 1998 року. Сили KFOR були створені відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН та вступили до Косова 12 червня 1999 року.

Вадим БАКАЙ.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s