Упродовж двох днів у Львові проходили засідання Міжпарламентської Ради Україна — НАТО на чолі із Президентом Парламентської Асамблеї НАТО пані Мадлен Мун, яка також є членом військового комітету парламенту Великобританії.
Робота численної групи іноземних та українських парламентарів на Львівщині відбулася у два етапи. У перший день учасники заходу розглядали справи політичного рівня, розвиваючи політичний діалог. Наступного дня вони приділили увагу темі розвитку українських Збройних Сил, відвідавши Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Під час візиту до видового військового навчального закладу гості дізналися про історією навчального закладу, вшанували пам’ять загиблих випускників, поклавши квіти на Алеї Слави Академії.
Згодом іноземна делегація вирушила до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ) військового вишу, де парламентарі мали нагоду ознайомитися із завданнями та можливостями МЦМБ, ходом підготовки підрозділів Збройних Сил України під керівництвом іноземних інструкторів. Також вони оглянули один із головних об’єктів матеріально-технічної бази Центру — сучасний комплекс імітаційного моделювання, поспілкувалися з українськими та іноземними військовослужбовцями.
— Парламентська Асамблея НАТО об’єднує парламентарів усіх країн Альянсу для обміну досвідом, щоб краще зрозуміти виклики, щоб краще зрозуміти у чому полягають труднощі, яка підготовка надається і що Збройні Сили роблять від нашого імені, а потім ми повертаємося до кожної своєї країни і обмінюємося у парламентах інформацією, яку ми отримали у спільній роботі для того, щоб краще зрозуміти ту роль та ті численні функції, які бере на себе Альянс НАТО, включаючи місії з підготовки та забезпечення, — зазначила під час спілкування із представниками засобів масової інформації Президент Парламентської Асамблеї НАТО пані Мадлен Мун.
— Міжпарламентська Рада Україна — НАТО працює вже упродовж багатьох років, розбудовуючи взаємне розуміння та співпрацю між нами щодо спільних прагнень НАТО та України і те, як ми можемо співпрацювати із українськими парламентарями та українськими Збройними Силами, аби підтримати прагнення України. Але ці прагнення належать саме Україні і тут не йдеться про те, що НАТО вказує Україні що потрібно робити, чи що необхідно мати, а радше Україна говорить: «Ось чого ми хочемо, в який спосіб ви можете допомогти нам, підтримати нас у тому, щоб досягти цієї мети», — сказала вона.
Також пані Мадлен Мун зазначила, що цей візит є надзвичайно важливим у багатьох сенсах. Оскільки можна розглянути організацію Альянсу, можна подивитися, як військові розвивають свої навички та знання, але найголовнішим є розбудова дружніх відносин та взаємної довіри між Збройними Силами України та арміями країн НАТО.

Вадим БАКАЙ.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s