У Львові запрацювала виставка сучасної історії українських прапорів у Збройних Силах України

Posted: 22.08.2019 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , ,

У Львові у Будинку офіцерів з нагоди Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці Незалежності нашої країни відкрилася виставка, яка демонструє сучасну історію українських прапорів, зокрема, у Збройних Силах України.
Організатори виставки 58-й будинок офіцерів та Воєнно-історичний музей цього військового закладу культури експозицію побудували таким чином, що основні її експонати – це прапори. Вони, у свою чергу, діляться на три категорії.
До першої відносяться бойові прапори з’єднань та військових частин. Серед них перший Бойовий прапор України. Його у 1994 році вручили командувачу військами Прикарпатського військового округу, але він неофіційний, адже на той час у Міністерстві оборони України документів щодо Бойових прапорів ще не було. Другий – це Бойовий прапор 81-ї тактичної групи, яка виконувала завдання у Республіці Ірак. Третій експонат – це Штандарт командувача Західного оперативного командування. Він створений у 2004 році і демонструється як один із елементів розвитку геральдики у ЗС України.
До другої категорії відносяться демонстраційні прапори. Вони призначені для візуалізації приналежності до того, чи іншого військового підрозділу, виду ЗС України тощо. Серед них є прапори Високомобільних десантних військ потім Десантно-штурмових військ, інших військових підрозділів. Особливу увагу привертає червоно-чорний прапор танкової роти 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Його цьому підрозділу передали учні 27-ї загальноосвітньої школи міста Львова прямо у район проведення Антитерористичної операції. Танкісти тоді захищали підступи до Маріуполя.
Третю категорію представляють пам’ятні прапори. Ці знамена безпосередньо перебували у районах, де точилися бої із російським агресором. Військовослужбовці, які поверталися з Донбасу і щоб залишити на згадку часи, коли пліч-о-пліч зі своїми побратимами боронили українську землю, розписували прапори, залишаючи на них один-одному побажання, привітання, адреси, телефони. Таким чином вони зберігали зв’язок між собою.
Експозицію виставки підсилює унікальний прапор, який увесь час подій на Майдані провисів над Кабінетом Міністрів України. 27 лютого 2014 року з дозволу Арсенія Яценюка, саме тоді він був призначений Прем’єр Міністром, хлопці з 9-ї сотні Майдану зі Львова зняли його з флагштоку і згодом передали до Воєнно-історичного музею 58-го будинку офіцерів. Поруч із ним можна побачити оригінальні речі з часів Майдану: «бронежилет», створений Героями Революції гідності з підручних матеріалів, балаклава Самооборони Майдану та розписаний шолом, який відібрала 9-та сотня у підполковника спецпідрозділу «Беркут».
Також у експозиції присутні яскраві докази російської збройної агресії проти України. Серед них рештки мін, снарядів, боєприпасів від реактивних систем залпового вогню тощо. Окремим експонатом виділений бронежилет, у який потрапила ворожа куля. Сліди чітко видно на бронепластині. А належав цей атрибут індивідуального захисту Герою України генерал-майору Андрію Ковальчуку, який у 2014 році, будучи полковником здійснював прорив до Луганського аеропорту і другою кулею отримав поранення у плече. Він тоді залишився у строю і завершив бойову операцію.
Слід зазначити, що експозицію цієї виставки можна побачити до 28 серпня.

Вадим БАКАЙ.

Залишити коментар